En İyi WordPress Eklentileri 2018

En İyi WordPress Eklentileri ni  İncelemeye Başlayabiliriz.

WordPress Dünya’da en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Büyük küçük İnternet siteleri tarafından kullanılan ve geliştirmeye izin veren bir sistemdir.

Blog lar, haber siteleri , magazin siteleri , e ticaret siteleri şuan bulunduğunu BTS paylaşım sitesi gibi her türlü sitede kullanılabilir. Bu kadar çok tercih edilme sebeplerinden biri özelleştirilmesi ve eklenti desteğinin çok olmasıdır.

2018 Yılının en iyi WordPress eklentileri kendi sitemizde de kullandığımız eklentilerdir.

WordPress Web sitenizde kullanmanız gereken eklentileri sizin için listeledik.

1- Yoast Seo

Yoast SEO En İyi WordPress Eklentileri

Yoast Seo eklentisi kullanmazsanız Google amcamız sitenizi sevmez. Kısacası arama motorlarında ziyaretçi çekmenin WordPress deki en güçlü yolu Yoast Seo dur. Yazılarınızdaki odak kelimeleri ve anahtar kelimeleri girerek Arama motorlarında yükselmenizi sağlayabilirsiniz.

Yoast Seo Eklenti Sayfası (İndir * Gözat)

 

2 – Akismet

Akismet En İyi WordPress Eklentileri

Bu eklenti çok işinize yaracaktır. WordPress Sitelerin en büyük düşmanı Spam yorumlardır. Bu eklenti Spam yorumları engelliyor. WordPress Siteleri belkide tek kullandı Spam eklentisidir. WordPress site güvenliğiniz çok önemlidir.

Akismet Eklenti Sayfası (İndir * Gözat)

 

3 – Jetpack

Jetpack En İyi WordPress Eklentileri

Bu eklentide yok yok iletişim formu oluşturma , sosyal medya hesaplarına bağlantı , seo ayarları , ziyaretçi istatistikleri , link kısaltma ( wp.me ) . Tek bir eklentide her şeyi yapabilirsiniz.

Jetpack Eklenti Sayfası (İndir * Gözat)

4 – WP Fastest Cache

WP Fastest Cache En İyi WordPress Eklentileri

WordPress Sitenizi hızlandırmak için kullanabileceğiniz bir eklentidir.  Sitenize sürekli içerik girişi yapıyorsanız site belli bir zamanda yavaşlamaya başlayacaktır. WP Fastest Cache eklentisi tüm Cache lemeyi alarak sitenin yavaşlama sorununu ortadan kaldırıyor.

WP Fastest Cache Eklenti Sayfası (İndir * Gözat)

5 – Yet Another Related Post Plugin (YARRP)

Yet Another Related Posts Plugin En İyi WordPress Eklentileri

Bu eklenti sayfanın en altında bulunan “Bunları da sevebilirsiniz” kısmıdır. Sitenizdeki ziyaretçileri sitede daha fazla tutmak için yazının en altında yazıyla ilgili benzer yazılar gösterecektir. Bu sayede yazının sonunda ziyaretçi başka konuya geçiş yapacak ve sitenizde daha fazla zaman geçirecektir.

Bunun yanı sıra, eklentide benzer yazıların nasıl görüntüleneceğini kontrol etmenizi sağlayan güzel bir şablon sistemi bulunmakta. Eklenti ayrıca sayfaları ve gönderi tiplerini de inceleyerek kullanıcıya iyice esneklik sunuyor.

Yet Another Related Post Plugin (YARRP) Eklenti Sayfası (İndir * Gözat)

Paylaşmak Güzeldir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

odevyap.gen.tr